Kıvanç Kaplan Bir Yarı Deli'nin Günlüğü

Ze Be

Radyo Trak Kalal Talasısı

Çok anımız var bizim Sinan’la. Pişantör’deki Lostra hikayesi gibi. En çok kaset kaydederdik. Şarkının orasını burasını biçer, remix yapardık. Çift kasetçalarlı Yu-Ma-Tu Teybimde.

Aklımdaki yaptığımız Remixlerden biri mesela:

(Tarkan) Seviş Benimle, (Rüya Ersavcı) İstemiyoruuuum, (Tarkan) Dön Bebeğim, (Kayahan) Bir Yemin Ettim Ki Dönemem

gibi gibi uç uca eklenen şarkı kesitleri. Acaip eğleniyorduk ama anlatamam. Radyolardan kayıt yapıp, ilginç konuşmaları da koyardık. Hatta yakaladığımız blooperlar da vardı.

Şelale İsmini Sadece Bir Kere Duydum

Bir keresinde RadyoTrak (Efsaneydi. Tek Radyoydu. Sinan buradan paso bilmeceleri bilip, yemek kazanırdı. Biz de yemek fişini almaya beraber giderdik. Şelale Ablamız vardı Radyodan. Sesini çok severdik ama ben kendisini de görünce vurulmuştum. Sonra şelale aktı gitti tabi nereye gttiyse. Neyse parantez kapa) haberleri kaydetmiş Sinan. Kızın biri haberi sunarken şunu diyecek “Başbakanlık Karar Tasarısı.” Yaklaşık 10 kere denedi. Yılmadı. Her seferinde hata. Aynen şöyle..”…Karal Tasarı, Kalal Tası, Karar Talasısı..” Dönmüyor kitlendi kız. Sonra bi 3 sn durdu. Haberi direk atldı sonrakine geçti..

Radyo Şelale

Her Kasede Kayıt Yapılır

Bunların hepsini biz şansa kasede kaydetmiştik. Ve o kasedi kaybettik!. Sinan, bir ara yazlıkta bizim o falan demişti ama çıkmadı. Sadece boş kasetlere değil, eski dinlemediğimiz kasetlerin üzerine de kayıt yaptığımız için herhangi biri olabilir..Hala umudumuz var.

Bu konuşmaları seslendirdiğimizde kimse anlamıyor, ama Sinan’la ben çok gülüyoruz. Radyo Konuşmalarından birinde Dini Radyodan makara olsun diye almıştık, ama aksan ve söylenişi ilginçtir. Yani Sinan’a ben şimdi “Ze-Be” desem, o da bana “Temiz Süt Emmmiş” diyecek. Hiç anlamı olmayan sadece ikimizin anlayacağı bişey. Anlamak derken de güleceğiz, başka bişey yok.


Share:

Lambada ve Canlı Müzik

Uh Lambada mı? Yasak Dans Mı?? Nası Ola Ki? Lambada çalıyoruz o dönem. Başka parça da yok müthiş popüler. Yeni çıkmış daha. Bende de kulak…

Read More

Bir Cağaloğlu Pidecisi

Güvenç erken yaşta okumaya başladığı ilkokulun sonunda, Anadolu Lisesi Sınavına girip, iyi bir derece almıştı. Tekirdağ’dan Özgür Özdoğan ile Cağaloğlu’daki İstanbul Erkek Lisesi’ni kazanmıştı. Sene…

Read More

Voleybolcu Apla

Voleybolcu Apla 2001 Elvin Beşiktaş Ev Aklımdaki bi öyküsünü yazayım size: Evin krokisi halen kafamda valla, salonda bazen iki bazen 7 kalıyorduk (şşşt 🤐) ,…

Read More
About the author

Kıvanç Kaplan:

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + one =