Kıvanç Kaplan Bir Yarı Deli'nin Günlüğü

Tekirdağ Merdivenleri

En Güzel Merdivenlerin Olduğu Şehir: Tekirdağ

Tekirdağ sahile çok fazla noktadan merdiven iner. Ama hepsinin tasarımı, yapısı ayrıdır. Tarihidir çoğu. Bakımlıdır. Renklidir.

1. Namık Kemal İlkolulumuzun Yanından İnilen Merdiven

Buradan bi alt sokağa çıkılır, orada bir merdiven daha var. Yakın zamanda gidebilirsem, fotoğrafını çekip eklemek istiyorum buraya.

2. Renkli Merdivenler

Burada Fotoğraf Çektirmeyen Bin Pişmandır. Sahile inen bir sürü merdivenlerin hepsi ayrı güzel. Şu mesela ordu evi tarafındaki. Rengarenk. Harika lokasyon.

3. Ağaç Yollu Merdiven

Benim favorim ise daha ilerde, Rakoczi’yi geçince, Valikonağı’ndan sahile bağlandıktan sonra sağdaki merdivenler. Ortasında ağaçlar vardır. Muhteşem görüntü.


4. Aşıklar Merdiveni

En çok üzüldüklerimden biri aşıklar merdiveni dediğimiz yerin ortasına, yukardan aşağı şelale gibi akan havuz yapılmasıydı. Pek sevgili Osman Tabak başkanımız, her yere havuz yapardı, maalesef havuz orayı mahvetti. Başta aşağı yukarı devir daim yapan su, bozuldu, kirlendi, akmaz oldu. Tarihi upuzun merdivenlerin tüm detayını bozdu.

Yine de beni en çok etkileyen aşıklar merdivenidir. Velhasıl müjdeli haber geldi. Merdivenler yenilenecekmiş.. Kütüphanemiz de vardı bizim oranın girişinde, o da yıkılmış şimdilerde. Ama belediyenin proje listesine girmiş bu bölge. Yüzümü güldürdü.

Proje Detayları İçin Tıklayın

Bu arada aşağıdaki videonun müziğinin (Sia – Chandelier) flütle çalınması tamamen tesadüf!!.


Share:

Bir Cağaloğlu Pidecisi

Güvenç erken yaşta okumaya başladığı ilkokulun sonunda, Anadolu Lisesi Sınavına girip, iyi bir derece almıştı. Tekirdağ’dan Özgür Özdoğan ile Cağaloğlu’daki İstanbul Erkek Lisesi’ni kazanmıştı. Sene…

Read More

Eğitim Sistemi ve Öğretmenlik Üzerine

Öncelikle, uzun yıllar öğretmenlik yapan anne ve babam ile İlkokul’da yetişmemizde çok büyük pay sahibi olan Engin Türe hocamın, ortaokul ve lisedeki diğer tüm öğretmenlerimin…

Read More

Grease Müzikalindeyiz

Grease Müzikalindeyiz Lise sondayız. Orkestradayım. Aynı zamanda Grease müzikalinde de oynuyorum bir parçada solistlik de var. Ortaokuldan beridir, bir şekilde şarkı söyletiliyor bana. Okul açılış…

Read More
About the author

Kıvanç Kaplan:

1 Comment

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    3 + three =