Kıvanç Kaplan Bir Yarı Deli'nin Günlüğü

Voleybolcu Apla

Voleybolcu Apla
2001 Elvin Beşiktaş Ev
Aklımdaki bi öyküsünü yazayım size:

Evin krokisi halen kafamda valla, salonda bazen iki bazen 7 kalıyorduk (şşşt 🤐) , solda ufak bi mutfak var, orda yaşınırdı genelde, çaydanlık sürekli kaynıyordu. Arkasında bi oda voleybolcu abla vardı (o da ayrı hikaye, kızın ismini değil de sevgilisinin ismini hatırlıyorum mk toprak 😂) sonra tvli Elvinin oda vardı arkada. Tek tv ondaydı ama izlendiğini bilmem, dekor falan gibiydi. Tvli odaydı ismi işte. Fotoda uykudan yeni kalkmışım (o zamanlar da uyumuyormuşum).
Biz genelde Queende çalıp Elvinlere giderdik. Eğlenceli zamanlardı. Üzerimdeki pijama Emin amcanın. Soldaki halka içindeki araç o dönem kullandığım, bariyerleri aşar diyerek Taksimde tamponu bıraktığım, üzerindeki sunroofu kendinden değerli olduğu Unom.
Çıkmaz sokaktaydı ev, komşularla kanka olmuştuk, arabayı bırakıyon korna çalıyon sonra millet iniyor yol veriyor, doğal bi kendi içinde yardımlaşma var yani. Böyle böyle solda görülen tüm yol açılırdı.
Neyse bi gün evdeyiz voleybolcu ile, taksime gidecekmiş, tutturdum ben bırakayım diye. E piki dedi, indik aşağı. Lastik inmiş ya da indirilmiş. Bk sürdürmeyeceğiz ya, bişey olmaz yaeaaa diye bindik arabaya açtılar yolu, herkes datdat korna çalıyor sanarsın ki düğüne çıktık konvoy var, bi aynada havlumuz eksik.
Çıktık yola, araba gidiyor ya, kafamda nasıl olsa şişiririm diyom. Neyse yol boyunca millet el korna bilimum akrobasiler ile lastiği işaret ediyo. Bilioz mk, araba sallanıyo zaten. Bişey olmaz diyorum voleybolcuma.
Neyse çıktık parkettim bi yere(o zamanlar park edilebiliyor yer var dışarda). Çıktık arabadan, bi cafeye gidiyoz, oturcaz sohbet falan diyom içimden. Yakınlaşma ihtimali fln. Sessizlik var böyle ortamda.
..
(Esasen tüm bunlar evdeyken erkek arkadaşından ayrıldım demesi ile gaza gelinmişti. Yolda da asker kaçağı olduğunu falan öğrenmiştim.)
..
Cafeye çıkınca erkek arkadaşım şimdi geliyor onla buluşçam diyince de, hay mk diyip arabaya dönmüş ordan benzinci lastikçi derken, 1 adet yeni lastik parasına patlamıştı bu bana. Gecenin tüm parasını gömmüştüm.
Voleybolcuyu bi daha da görmedim zaten.
Ekleme: Cananmış ismi
#voleybolcuabla #tbt @elvinverdadirak

Elvin Verda Dırak ile birlikte Beşiktaş, İstanbul‘da.


Club78 Davulunda Schumacher

Müzikte klavye ile başlayan ilişkim, ortaokulda Güvenç sayesinde bateriye kayıyor. Ritim yeteneğim olduğunu keşfediyorum. Güvenç’lerin Midas diye grupları var. Ortaokuldayım o zamanlar, 90’lı yılların ortaları.…

Read More

11 yılı devirdik

11 yılı devirdik biz bugün! (01.09.2018)   İlişkiyi, evliliği, yuvayı yürüten kadındır. Ne mutlu ki bana, bu konuda çok şanslıyım. Tüm hatalarıma rağmen, kadınım yanımda…

Read More

Efsane Arabalar: 90’ların Güzelleri

Efsane Arabalar: 90’ların Güzelleri Çınar’a muhtemelen benden geçen, insanları kullandıkları arabalar ile store etme huyum halen devam ediyor. Annesinden geçme ihtimali zaten yok. Herhangi ayrı…

Read More
About the author

Kıvanç Kaplan:

0 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

14 − eleven =